spider.org.ua

"Милості прошу до нашого куреня", – сказав павук, звертаючись до мухи.

Прогноз погоды

Класифікація павуків —

Багато людей плутають павуків з комахами. Павука можна легко відрізнити від комахи:Evarcha_falcata для цього достатньо підрахувати кількість ніг: у павука 4 пари ніг, а у комах 3 пари. Також одна з основних відмінностей те, що комах складові очі, а у павука сингулярні очі з лінзами. Також, на відміну від комах, у павуків немає вусиків. Хоча у них також багато спільного. У обох є зовнішній скелет екзоскелет). Тверда частина тіла знаходиться на зовнішній стороні, у той час як у ссавців скелет знаходиться всередині тіла. Сердце у них розташоване в задній частині.

Дихання проводиться за допомогою трахей або книжкових легких. Кисень транспортує білок hemocyanin, а не білковий гемоглобін, як у ссавців.
У 1758-59 роках Carolus Linnaeus видав 10-е видання Systema Naturae, в якому він класифікував тварин. З тих пір біологи вдосконалили систематичну класифікацію тваринного світу. Відповідно до цієї класифікації, є окремі осередки, в основі яких знаходяться тварини, а нагорі-люди з дуже складними системами. За допомогою ДНК-аналізу розташування кожного тваринного стало навіть більш точним, ніж раніше. Така класифікація називается taxonomical класифікацією тваринного світу.
Вона складається з декількох ділень. Кожне ділення називається типом.
Тип Arthropoda складається з тварин із зовнішнім скелетом (екзоскелет), який захищає тіло і з’єднує придатки. Іх тіло складається з 2-х частин. Перша частина – головогрудь, а друга частина – черевце. На цих частинах перебувають придатки, які служать для певних цілей: ходьби, стрибків, їжі та інших дій. Тип Arthropoda розділений на 5 основних класів.

 

Класс Crustacea Arachnida Diplopoda Chilopoda Insecta
Приклад Лобстери, краби Павуки багатоніжки Багатоніжки (стоноги) Мухи
Частини тіла Голова, груди і черевце Голова, груди і черевце Голова і тіло Голова і тіло Голова, груди і черевце
Пар нііг Багато, звичайно 5 пар 4 пари Багато, 2 пари на сегмент Багато, 1 пара на сегмент 3 пари, 1 на кожен грудної сегмент
Вусики 2 пары нет 1 пара 1 пара 1 пара
Число видів 25,000 70.000 5000? 5000? 800.000

Клас Arachnida розділений на 10 загонів:

1. Araneae (Павуки)

2. Scorpiones (Скорпіони)

3. Pseudo-scorpiones (псевдоскорпіонов)

4. Solfiguae (Solifugids)

5. Schizomida (Tartarida)

6. Amblypygi and Uropygi (Whip скорпіони)

7. Palpigradi (Міні-whip скорпіони)

8. Ricinulei (Rinucleids)

9. Acari (Кліщі)

10. Opiliones (Harvestmen)

Відповідно павук поміщений в тип членистоногих (Arthropoda), клас павукоподібних (Arachnida), загін Araneae. Цей загін, в свою чергу, розділений на 3 подотряда. Примітиві павуки (Mygalomorphae), сучасні павуки (Aranaeomorphae) і Mesothelae з одним сімейством павуків Liphistiidae. Кожен павук належить сімейству, яке далі поділено на рід, а потім на вид. Европейський садовий павук відноситься до сімейства Araneidae, роду Araneus вид diadematus. Як правило, рід і вид друкуються курсивом.
У нашому світі близько 70000 видів класу Arachnida.90% цих видів належить загонам Acarina (кліщі) і Araneae (павуки). В загоні Araneae відомі 1960 примітівних павуків і 40000 сучасних павуків.
У природі павуки зустрічаються у великих кількостях. У Великобританії на лузі було нараховано 130,8 павуків на квадратний метр.
В середньому, павук споживає 0.089 грама комах в день. Посля деяких обчислень ми можемо отримати цікаві результати. В Нідерландах площею 36150 квадратних кілометрів і з 15-мільйонним населенням 5000000000000 павуків. Ці павуки могли б з’їсти всіх датчан за три дні. Як нам пощастило, що павуки не їдять людей :).
Павуки головним чином полюють на комах. Але більшість комах корисні, хоча деякі можуть дратувати своїм виглядом. Тому важко говорити, корисний павук чи ні. Але павуки до деякої міри управляють чисельністю комах. Тому нам вони потрібні для правильного балансу нашої екологічної системи.

Скорпіон Euscorpius italicus Розглянемо близьких до павуків комах, що живуть в Европі. Наволо Середземномор’я ми можемо зустріти скорпіона (загін Scorpiones). Тіло має велику головогрудну частину (prosoma) і сегментоване черевце (opisthosoma), з яким пов’язаний хвіст. На кінці хвоста знаходиться жало. З головогрудью з’єднані чотири пари міцних ніг, одна пара щупалець і одна пара ножиць.
При пильному огляді можна побачити два крихітних чорних ока. Но є скорпіони з великою кількістю пар глаз. Жало з отрутою використовується не дуже часто. Головним чином воно використувається для захисту і для заспокоєння крупної добичі.Для людей укус скорпіона небезпечний, можливий навіть смертельний результат.
Досить відомий підряд скорпіона – псевдоскорпіонов (загін Pseudoscorpiones). Ці маленькі істоти довжиною кілька міліметрів живуть між листями, в корі, у моху, під землею і в гніздах птахів. У них  довгі ножиці, у самців їх довжина може досягати довжини тіла.У них немає ні хвоста, ні жала.

Кліщі ще менші псевдоскорпіонів.

Кліщів різних видів можна знайти у великих кількостях на обітателях пустель, у воді, між каменів, в борошні, в килимах і т.д. Деякі види кліщів, зазвичай відомих, як пилові кліщі, можна знайти в наших будинках і в наших ліжках в великих кількостях. Вони викликають у людей різні подразнення шкіри. Кліщів можна виявити навіть в мішечка людського волосся і залозах поту. Виділеня цих кліщів – головна причина астми та аллергіі.В садах можна легко знайти червоного оксамитового кліща. Останнім часом в новинах часто можна почути про кліщів, тому що вони є переносниками хвороб.
Harvestmen’ов (загін Opiliones) часто приймають за павуків. На відміну від павуків, у harvestman’а дві частини тіла (cephalothorax і черевце) з’єднані в одну. У них також вісім ніг, щупальця і ​​щелепи, які працюють подібно парі ножніц. У більшості різновидів короткі ноги, але у деяких з них дуже довгі ноги. У Opiliones немає ніяких отруйних залоз. Нагорі тіла є одна пара очей, ця сторона тіла у них є направляє. У них немає ніяких шевкових залоз і прядильних органів. Harvestmen’и всеядні. Вони ловлять маленьких комах і їдять залишки будь-якого мертвої тварини, екскременти тварин, пташиний послід, інші фекальні матеріали, усі види рослин і грибів. Harvestmen’и зазвичай активні вночі.

Тип Arthropoda складається з тварин із зовнішнім скелетом (екзоскелет), який захищає тіло і з’єднує придатки. Іх тіло складається з 2-х частин. Перша частина – головогрудь, а друга частина – черевце. На цих частинах перебувають придатки, які служать для певних цілей: ходьби, стрибків, їжі та інших дій. Тип Arthropoda розділений на 5 основних класів.

/td