spider.org.ua

"Милості прошу до нашого куреня", – сказав павук, звертаючись до мухи.

Прогноз погоды

Сімейство павуки скакуни —

Павуки скакуни мешкають практично скрізь, до даного сімейства ставляться всі різновиди,пригун що володіють можливістю підстрибувати на відстань, багаторазово перевищує їх зріст. Склад цього сімейства досить численний, павуки, що відносяться до нього вельми різноманітні. Є у таких павуків і схожі характеристики, вони, як правило, невеликого розміру, мають добре розвинені, щільні кінцівки і темне забарвлення, однак зустрічаються павуки скакуни і з яскравим забарвленням.

У таких павуків відмінний зір, вони можуть спостерігати за тим, що відбувається як перед ними, так і ззаду, тому що три пари очей розташовані таким чином, щоб у павука був круговий огляд. Вони полюють самостійно, рідко плетуть ловчі павутиння, підстерігаючи видобуток десь у траві, вони різким рухом накидаються на неї. Вони відмінно переносять літню спеку, мешкають в основному в садах. Жити вони можуть практично скрізь, у землі, на деревах в будівлях і скелях. Плетуть гніздо з павутини і ховають його під камінням, потім відкладають в нього яйця. Паучата швидко розвиваються і практично відразу стають самостійними.

Свою назву скакуни отримали за свій стиль полювання, властивий тільки представникам даного сімейства. Вони довго оглядають територію і як тільки помітять наближається потенційну здобич, відразу готуються до атаки. Попередньо вони оцінюють відстань, яку треба подолати, щоб до неї добратися, потім кріплять один кінець павутини до місця, на якому знаходяться і здійснюють стрибок, потрапляючи точно в ціль. Жертва не встигає сховатися, так як павук з’являється з нізвідки, він просто падає на неї зверху.

Цих павуків влітку можна часто зустріти на дахах будинків, де вони гріються в променях ласкавого сонечка. За ними дуже цікаво спостерігати, вони, як правило, не агресивні. Якщо Ви підійдете до них дуже близько, павук зверне на Вас увагу і можна буде помітити, як обертаються його великі очі, стежачи за кожним Вашим рухом, якщо він зрозуміє, що у Вашій особі йому загрожує небезпека, він миттєво зникне з очей.

Павук скакун – дуже цікавий представник свого роду. Особливо інтенсивно у них проходить шлюбний період, а точніше період залицяння самця за самкою. Для того щоб привернути її увагу, павук виконує якийсь танець, який показує самки, що настала пора парування. У них практично відсутній волосяний покрив, але є невеликі волоски, що оздоблюють область очей і кінчики пельдіпальп. Як тільки павук зауважує самку, він починає інтенсивно залучати її увагу, ворушачи пельдіпальпамі, підходячи все ближче і ближче, він кружляє навколо неї, поступово скорочуючи відстань, а потім так само несподівано залучає її до свого “танець”.

Болівійський скакун одна з найбільш яскравих форм, що відносяться до сімейства павуків скакунів. Батьківщиною і основним місцем проживання такого павука є Болівія. Це дуже небезпечний павук, миттєво вбиває людину лише одним укусом. Його отрута настільки сильний, що відразу після укусу людина відчуває дикий біль і скороспішної вмирає. Що найдивніше, так це те, що ці павуки дуже малі, їх розмір складає всього чотири міліметри і його часом можна просто не помітити. Залишається загадкою те, як він примудряється прокусити людську шкіру і впорснути під неї отрута, при настільки мініатюрних розмірах.

strong