spider.org.ua

"Милості прошу до нашого куреня", – сказав павук, звертаючись до мухи.

Прогноз погоды

Сімейство павуки кругопряди, хрестовик —

Сімейство павуків кругопрядов одна з найчисленніших родин в світі, вона налічує більшехрестовик двох з половиною тисяч різновидів павуків. До даного сімейства відносяться самі різні види павуків, всі вони відмінні один від одного як за формою тіла, по забарвленню, так і за способом життя. Єдиним подібним нюансом є наявність у віх видів павуків відносяться до цього сімейства спеціальних наростів на передній парі кінцівок, завдяки якому вони здатні плести особливий вид павутини.

Найпоширенішою і об’ємної різновидом павуків даного сімейства є аранеіди, або як їх ще називають – хрестовик.

Хрестовики мешкають практично скрізь, але найбільше їх кількість спостерігається на Далекому Сході, переважно їх можна виявити в лісових масивах та на полях. Вони плетуть просто величезні мережі, які часом в діаметрі досягають цілих двох метрів, вони дуже міцні і грунтовні, якщо в таку павутину попадеться якесь комаха, надії на його порятунок вже бути не може. У тропіках же широко відомі павуки кругопряди-Нефілім, вони і зовсім плетуть пастки розміром до восьми метрів, причому займаються цим лише самки, вони дуже великі, їх ні з ким не можливо сплутати через яскравого дуже оригінального забарвлення. Самці ж пов’язані з даного різновиду павуків непоказні і практично непомітні на тлі своїх самок, насамперед через свої “компактних” розмірів. Павутина, яку прядуть такі павуки, вражає своєю міцність, її дуже складно порвати, а крім того, вона приголомшливо еластична, може розтягуватися до довжини, в три рази перевищує початковий розмір.

Павук хрестовик зустрічається практично повсюдно, свою назву він отримав завдяки малюнку на черевці, схожому на форму хреста, забарвлення такого павука, як правило, чорний, а ось малюнок виконаний в більш світлих тонах. Хоча павуків виявити не просто, але їх павутина зустрічається скрізь, найбільше на відкритих просторах, а саме в полях і садах. Вони мають середні розміри, самці приблизно півтора сантиметра, самки – два з половиною. Самки відкладають яйця там, де на її думку їм ні яка небезпека не загрожує, в основному для цих потреб вони вибирають стовбури дерев. Досить швидко з яєць з’являється молоде потомство, яке розвивається просто з феноменальною швидкістю і через всього декілька місяців воно вже перетворюється в цілком зрілих самостійних павуків.

Не менш цікавий для знайомства і венесуельський хрестовик, його відмінною рисою є те, що на відміну від багатьох інших різновидів павуків, вони живуть спільно. Так, наприклад, самки відкладаючи яйця в кокони, розміщують їх загалом, гнізді, де вони знаходяться до того моменту, поки не з’являться на світ паучата.