spider.org.ua

"Милості прошу до нашого куреня", – сказав павук, звертаючись до мухи.

Прогноз погоды

Сімейство павуки бродячі —

На даний момент існує більше трьохсот п’ятдесяти різновидів павуків бродячих. Ці павукиaraneus_diadematus на відміну від багатьох різновидів ведуть дуже активний спосіб життя, постійно змінюючи територію проживання. Вони не встановлюють пастки навколо свого житла, тому що його просто немає. В основному ці павуки мешкають поблизу води, тобто близько найрізноманітніших водойм. Вони мають середні розміри, поширені повсюдно.

Одним з найбільш цікавих представників даного сімейства є каемчатий мисливець. Розмір такого павука може досягати двох з половиною сантиметрів, самці, як правило, більш дрібні. Забарвлення такого павука буро-оливковий, виходячи з назви, стає ясно, що спинка його облямована смугою, переважно білого кольору. Живе такий павук безпосередньо в траві, він не обзаводиться норами та іншими видами сховищ. Цей вид павуків, природжений мисливець, він цілком спокійно пересувається як по суші, так і по воді. Харчується всіма можливими комахами, що живуть на березі. Рідше, може полювати на мальків, яких виявляє в прибережній зоні. Яйця самка відкладає в кокон, який розміщується в густій ​​траві, вона не зводить з нього очей, поки потомство повністю не сформується і не навчиться виживати самостійно.

Бродячий павук вельми цікавий для вивчення. Цей різновид павуків досить оригінальна, особливо цікаво спостерігати за ними в період статевого дозрівання. Вибравши для себе самку для спаровування, павук-самець, обов’язково дарує їй подарунок, даючи тим самим зрозуміти серйозність своїх намірів. Подарунком служить спіймана їм муха. Самки ж у свою чергу, не звиклі до нерухомої видобутку, вельми охоче приймають дар, тим самим, даючи павуку зрозуміти, що все у них вийде. Не довго триває церемонія залицяння, як тільки самка приступає до їжі, починається процес спарювання.

Деякі самці йдуть на хитрість, не знайшовши мухи, вони підносять як подарунок щось інше, наприклад, паличку, якщо самка вчасно не помітила підступу, спарювання може відбутися, якщо ж обман розкритий, самцеві не минути лиха. Процес спаровування не має конкретних параметрів, тут все залежить від різновиду павуків, що відносяться до даного сімейства. Однак загальна риса все ж є, самець вихлюпує сперму з педипальп в семяприемник самки, розташований у неї на черевці, відбувається це, як правило, в декілька заходів. Поведінка цих павуків достатньо незвично, спостерігаючи за ними, починає здаватися, що вони володіють інтелектом, так як манери поведінки їх вельми обдумані і різноманітні.