spider.org.ua

"Милості прошу до нашого куреня", – сказав павук, звертаючись до мухи.

Прогноз погоды

Сімейство павуки-бокоходи —

Сімейство павуки-бокоходи (павук краба)
Таке сімейство, як павуки-бокоходи, є одним з найчисленніших, воно включає в себе більшебокоходи тисячі шестисот видів павуків. Ці павуки отримали свою назву виключно через свою здатність пересуватися в будь-якому напрямку, як назад, вперед, так і боком. Живуть ці павуки в кольорах, на деревах і чагарниках. На відміну від багатьох різновидів вони не плетуть павутинни-пастки, а самостійно ловлять свою здобич. Завдяки своїй особливості пересування вони значно економлять час, так як для того, щоб наздогнати жертву їм немає необхідності повертатися.

Найчастіше потенційна здобич такого павука не встигає навіть виявити насувається на неї небезпеку. Тіло в таких павуків невелике, злегка плоске, кінцівки неоднакові, передні трохи довше задніх.

Забарвлення їх неоднорідний, у однієї і тієї ж різновиди можуть бути різних кольорів залежно від середовища проживання, найчастіше це світлі тони жовтого, сірого і зеленого кольору, але часом зустрічається і яскраве забарвлення. Самки цих павуків ніколи не залишають своє потомство без нагляду, кокон, в якому знаходяться яйця, вони прив’язують прямо до себе і старанно його захищають від тих, хто зазіхає на нього. В кінці червня на світ з’являються паучата, вони швидко освоюються в “великому світі” і починають практично відразу плести свої павутини. Деякі різновиди павуків, які стосуються Вашого сімейства, наприклад, Thomisus, володіють навичками маскування, вони приймають такий окрас, який переважає в тій місцевості, де вони живуть, наприклад, якщо вони мешкають в траві, то їх забарвлення стає зеленим, якщо під камінням – сірим.

Всі без винятку павуки-бокохід надають неоціненну послугу сільському господарству, вони поїдають в основному комах-шкідників. Зачаївшись десь в затишному місці, вони чекають появи видобутку, потім накидаються на неї і висмоктують все “соки”. Вони є невід’ємною ланкою харчового ланцюжка, поглинаючи всіляких шкідників, часто ці павуки самі стають їжею для птахів.

Існує й інша категорія цих комах – павук краба, він так називається у зв’язку з тим, що дуже схожий на краба в мініатюрі. Павук краба досить поширений, існує понад дві тисячі їх різновидів, основним їх місцем проживання є Північна Америка. Тіло в таких павуків невелике, злегка широкуваті, кінцівки не однакові, передні кілька довші, ніж задні. Ходять ці павуки в будь-якому напрямку, тобто назад, вперед і боком.

Павуки краба бувають різних розмірів, найбільш поширені павуки розміром до одного сантиметра. Однак часом трапляються й значно більші особини. На відміну від багатьох різновидів павуків, представники цього сімейства не плетуть павутину для того щоб ловити здобич, вона у них використовується для інших нужнд. Видобувають ж прожиток вони собі самостійно, полюючи в заростях рослинності. Крім того у них є очі, але вони не є органами зору, а скоріше засобом визначення пересувань.

Однією з найбільш відомих різновидів даних Пуків є павуки краби, що мешкають у квітах, вони природжені мисливці, адже часом їм доводиться вичікувати наближення жертви по кілька годин, але це їх не зупиняє. Зачаївшись у квітці, такий павук знаходиться там без найменшого руху, поки не помітить, що до квітки наблизилася якась потенційна жертва. Він миттєво хапає її і уприскує свою отруту, який повністю паралізує тіло комахи. Є і ще одна риса, не притаманна іншим видам павуків, вони не бояться нападати навіть на тих комах, які багаторазово перевершують їх у зростанні, так як не сумніваються, що впораються з будь-яким ворогом за допомогою свого найсильнішого отрути.

Щелепа у цих павуків дуже мала, тому вони не здатні з’їсти комаху повністю, вони лише висмоктують з нього всю рідину, залишаючи, лише порожню оболонку. Забарвлення їх може бути будь-яким, як правило, він відповідає середовищі існування павука, завдяки чому той робиться непомітним для своїх жертв. Є навіть павуки здатні самостійно контролювати свій окрас. Так, наприклад, квіткові павуки змінюють його під колір того квітки, в якому вони мешкають на даний момент.