spider.org.ua

"Милості прошу до нашого куреня", – сказав павук, звертаючись до мухи.

Прогноз погоды

Отрути павуків, отруйні й неотруйні павуки —

Практично всі павуки без винятку є хижаками, вони поглинають лише живу здобич, попередньокаракурт(чорна вдова) захопивши жертву передніми кінцівками і ввівши всередину неї свою паралізуючу отруту. Для людей небезпеку становлять лише деякі види павуків, основна ж маса цих створінь занадто мала, тому вони не здатні своєю отрутою впливати на організм людини перш за все тому, що вони не в силах пронизати шкіру людини, щоб потім впорснути туди свою отруту. Однак є й такі види павуків, які можуть завдати дуже суттєвої шкоди здоров’ю людини, а деколи і вбити його. Однією з найнебезпечніших для людей різновидів павуків є так звана “чорна вдова“. Його укус не смертельний, але дуже небезпечний, особливо з огляду на те, що якщо він спрямований на фізично слабкого, хворої людини, то може привести до летального результату в тому випадку, якщо йому вчасно не надати першу медичну допомогу.

Сам укус досить хворобливий, але симптоми, що виявляються при ньому, ще неприємніше, людина різко починає задихатися, з’являється слабкість, запаморочення, можливатарантул непритомність і так далі. Однак у більшості випадків отрута павука абсолютно безпечна для людини. Легенди ходять навколо всім відомих павуків тарантулів, однак мало хто знає, що тарантул розміром до шести сантиметрів просто не здатний завдати шкоди здоров’ю людини. Раніше вважалося, що якщо Вас укусив павук тарантул, то єдиним способом розігнати отруту і не дати йому впливати на організм, може стати танець “диких”. Тобто необхідно танцювати від усієї душі, розганяючи кров по венах, так власне на світ і з’явився такий танець, як тарантела, проте з історією його виникнення мало хто знайомий.

Проте не варто бути дуже категоричними, заявляючи, що маленький павук не здатний накаракурт(чорна вдова) активні дії, бувають й інші випадки, коли дуже дрібний представник цього сімейства здатний убити людину наповал. Яскравим прикладом тому може послужити каракурт. Цей павук дуже малий, його розмір становить максимум два сантиметри, однак він дуже небезпечний. Його відмінними рисами є чорне забарвлення з яскраво червоними плямами в області черевця. Він мешкає в основному в пустельних місцях. Його укус непоміченим не залишиться, так як вкушений їм людина відразу відчує сильний біль, а потім почне відчувати задуху, нудоту, блювоту, запаморочення і так далі. Лікування від такого укусу вельми непросте і тривале, здійснюється воно на базі існуючої протиотрути. Отрута каракурта розпадається на окремі складові і перестає становити небезпеку для людини в тому випадку, якщо його піддати нагрівання. Тому, як тільки Ви виявили укус, миттєво потрібно припекти це місце запальничкою або сірником, пересилюючи біль, це запобігатиме потраплянню отрути в кров. Смерть від такої отрути може бути дуже швидкою, жертва може прожити максимум дві доби, якщо не надати термінову медичну допомогу. Від таких павуків часто страждає велика рогата худоба, врятувати який вдається дуже рідко.