spider.org.ua

"Милості прошу до нашого куреня", – сказав павук, звертаючись до мухи.

Прогноз погоды

Потомство павуків —

Павуки різностатеві, тому по досягненню статевозрілого віку вони обов’язково повинніпавучата приносити потомство. Статеві органи павуків зовнішні. У самок статеві органи виділені у вигляді яєчників, розташовуються вони в нижній частині їх черевця. У самців – насінники, які знаходяться на передніх кінцівках або як вони ще називаються педипальпах. Процес парування у павуків дуже складний, найчастіше він закінчується вельми плачевно, самка просто з’їдає свого самця. Яєць може бути різна кількість залежно від різновиду павуків, однак практично всі самки розміщують їх в заздалегідь підготовленому для цих потреб коконі. Цей кокон самка найчастіше носить при собі, проте може й сховати, попередньо надійно закріпивши його десь. Є павуки, які ховають свої кокони в кронах дерев. Молоді паучата розвиваються досить швидко, вони буквально через кілька днів після своєї появи на світ знаходять здатність плести павутину, а отже, пересуватися і ловити у свої павутині здобич.

Яйця павуків мають кулясту форму, вони постійно перебувають в павутині, яка їх щільно огортає, нагадуючи за формою шовковий мішечок. Забарвлення яєць може бути найрізноманітнішим, жовтим, зеленим, коричневим і так далі. Безумовно назвати кількість яєць, які здатна вивести самка того чи іншого виду, не можна, тому що все залежить від її розміру, відповідно, чим більше самка, тим більше яєць. Деякі павуки викладають яйця не в один мішечок, а в декілька, проте це рідкість. Максимальна кількість яєць, яке здатна вивести одна павучиха двісті тисяч штук.

В якості яєць паучата існують приблизно тиждень, по закінченню цього терміну їх вже можна чітко розрізнити, оскільки їх тільце вже досить чітко сформовано. Після того, як з яйця з’явилася личинка має пройти ще кілька діб, щоб вона знайшла більш чіткі форми і стала схожа на повноцінного павука. Перші дні свого існування личинка абсолютно лиса, сліпа. Не всі паучата розвиваються одночасно, тому досить часто трапляється так, що більш розвинуті починають поїдати, тих які ще не зміцніли до даного моменту, адже їм потрібна їжа, а самостійно добувати її вони ще не здатні.

Коли ж молодий павук сформувався, і знайшов здатність плести шовк, він виходить із гнізда, і перестає поглинати собі подібних. Крім того, вибралися з гнізда паучата досить швидко відлучаються від дому, адже найменший подих вітру здатне винести їх на далеку відстань, де вони починають нову, вже самостійне життя. Часом навіть неозброєним поглядом можна помітити масове переміщення “парашутів” з маленькими павуками, таке видовище можна спостерігати на початку осені.