spider.org.ua

"Милості прошу до нашого куреня", – сказав павук, звертаючись до мухи.

Прогноз погоды

Кого бояться павуки, найнебезпечніші павукові вороги —

Павуки цілком нешкідливі комахи, а ось ворогів у них цілком вистачає, щодня гинутьсмугастий мисливець мільйони павуків, і першими винуватцями цього є птахи, так як павуки є невід’ємною частиною їх “раціону харчування”. Оси не менш небезпечні для павуків, ніж птахи, однак вони зазіхають на життя лише певних різновидів павуків. Оса поступає з павуком так само, як він поступає зі своїми жертвами, проте, не у всьому. По-перше, вона впорскує в нього свою отруту, завдяки чому повністю паралізує павука, тобто позбавляє його руху. Далі всередині тіла павука оса відкладає свої яйця, там же вони і розвиваються, після чого з’являються маленькі особини ос, які поступово починають з нього вибиратися. Найстрашніше при цьому, що павук весь цей час залишається живим, але нічим захистити себе не може, адже він паралізований.

Так само на павуків полюють деякі різновиди мурах, і звичайно ж, богомоли, які взагалі поглинають все живе на своєму шляху. Однак все ж найстрашнішим ворогом для павука є такою ж павук. Павуки в більшій мірі – канібали, вони можуть з’їсти все своє потомство, якщо якийсь час їм не вдається заманити у свої тенета жодної жертви. Крім того, практикується поїдання самцями самок, і навпаки, самками самців. Pholcus phalangoides – звичайний “квартирний” павук, якого ми можемо спостерігати в своїх будинках, один з найбільш небезпечних для представників свого роду, він у період найбільшої активності винищує всіх своїх побратимів. Не менш небезпечні для павуків і Mimetidae, вони пошкоджують одну з кінцівок своєї потенційної жертви, позбавляючи її, таким чином, можливості пересуватися, а потім висмоктують з неї всі “соки”.

До цього моменту про павуків відомо не так багато, як хотілося б, в той час як більшість колись існували видів вже нам не судилося побачити, деякі ж занесені в червону книгу, як особливо рідкісні. І все це через неуважного ставлення людини до цих найцікавішим і унікальним у своєму роді, створінням.