spider.org.ua

"Милості прошу до нашого куреня", – сказав павук, звертаючись до мухи.

Прогноз погоды

Походження павуків —

Імовірно павуки з’явилися в Палеозойську еру в Кам’яновугільний період. Це було приблизно 2-2,5 млрд. років тому.банановий павук
Серед мешканців тваринного царства павуки відносяться до групи безхребетних живих істот. Павукі входять в найчисленніший тип групи безхребетних – тип членістоногі. Як і для інших класів, що відносяться до цього типу, таких як комахи, ракоподібні, багатоніжки, стоноги, для павуків характерна наявність членистих кінцівок і твердогохітінового покриву, який служить зовнішнім скелетом. Серед членистоногих павуки відносяться до класу павукоподібних, загону Araneae; інші загони цього класу включають в себе скорпіонів, помилкових скорпіонів, павуків-сінокоси, кліщів і інших. Павукі відрізняються від інших членистоногих своєю характерною зовнішністю і, крім цього, численністю видів: в даний час науці відомо близько 30 000 павуків.


Большість павуків входять в два підряди: Orthognatha і Labidognatha.
В підряд Orthognathaвходят павуки, яких зазвичай називають мігаломорфамі. Ці павуки густо вкриті волосками і найчастіше вони мають великі розміри. Мігаломорфи вважаються примітивними переважно через будови щелеп (хелицер): кіготь у них є тільки на верхній щелепі і направлений вниз. Багато мігаломорфів живуть в підземних норах. Серед них:

павуки-птахоїди (сімейство Theraphosidae);

ктенізіди (сімейства Ctenizidae і Barychelidae);

Воронкові павуки (сімейство Macrothgelinae);

павуки-землекопи (сімейство Atypidae);

Всі ці павуки живуть, в основному, в теплих кліматичних зонах.
ПІДЗАГІН Labidognatha становить більш численну группу.Сюда входять практично всі інші види павуків, відомі натуралістам-наблюдателям. Наявність кігтів на обох щелепах є спільною рисою, що відрізняє цю группу від мігаломорфов. У павуків підряду Labidognatha, званого також Araneomorpha, дихальна система присутня у вигляді трахей, а не легеневих мішків. До нього відносяться і ті павуки, які полюють за допомогою ловчих павутин, і ті, хто в ній не потребує. Павуки, які не потребують павутин, це:

павуки-краби (сімейство Thomisidae);

павуки-вовки (сімейство Lycosidae);

павуки-скакуни (сімейство Salticidae); у яких є ловча мережу

павуки-лініфіди;

павуки-кругопряди (сімейство Araneidae);

павуки-долгоножкі (сімейство Pholcidae);

павуки-тенетники (сімейство Theridiidae);

Воронкові павуки (сімейство Agelenidae);
У межах підряду Labidognatha біологи розрізняють дві групи: до першої входять павуки, які здатні виробляти речовину, зване крібеллум. Воно дозволяють виробляти надзвичайно міцний павутинний шовк. До другої групи відносяться (і їх більшість), у яких немає крібеллума.